W dniu 21.04.2022r. uczniowie  klas 7L i 8L Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu  z wychowawcą p. Ewą Szewczyk i bibliotekarką p. Anną Przybylską  wzięli udział w wycieczce  do Warszawy szlakiem bohaterów „Kamieni na Szaniec”. 
Podczas wyjazdu  uczniowie w Parku Saskim wzięli udział  w grze terenowej związanej z treścią powieści. Dzięki  współpracy, zaangażowaniu  zaliczyli   wszystkie zadania oraz przepięknie odpowiadali na pytania przewodniczki.  Dalej odwiedzili Zachętę i plac  Piłsudskiego .  Po krótkim spacerze  wszyscy znaleźli się na ul. Długiej, gdzie w dniu 26.03.1943r. Oddział Harcerskich Grup Szturmowych Szarych Szeregów przeprowadził udaną akcję bojową uwalniając 25 więźniów przewożonych przez gestapowców  z Alei Szucha  na Pawiak. Następnym punktem wycieczki był Pawiak. Uczniowie   w skupieniu  zwiedzili muzeum. Na koniec odwiedzili Cmentarz  Powązkowski- kwatery bohaterów powieści. 
W drodze powrotnej  do Grójca  wycieczkowicze  wstąpili na zasłużony posiłek w McDonald’s.
Uczniowie, choć byli zmęczeni zgodnie twierdzili, że  wycieczka  była bardzo ciekawa  i  chętnie wrócą do Warszawy.

Wychowawca klasy 7,8L wraz z uczniami i  rodzicami  serdecznie dziękuje  PSP w Nowej Wsi za umożliwienie udziału  w tej cennej lekcji historii.

Ewa Szewczyk


Opcje Dostępności