W niedzielę, 5 września 2021r. na grójeckim rynku odbył się Piknik Retro z okazji 120 rocznicy urodzin Mieczysława Fogga pod hasłem „To ostatnia niedziela”. Tym akcentem dawnych lat mieszkańcy wspólnie pożegnali lato. Jedną z wielu atrakcji imprezy stanowił koncert w wykonaniu Chóru Miasta Grójec z występami solistów oraz występ Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Mieliśmy wspaniałą okazję, by zobaczyć na żywo i poznać prawnuka Mieczysława Fogga – pana Michała. Pamiętajmy, że klimat retro, to nie tylko muzyka, samochody i rowery, to także moda. Chętni uczestnicy w zakamarkach babcinych szaf znaleźli coś dla siebie i w stylu retro zatańczyli, pod okiem doświadczonych instruktorów, tango czy foxtrota . Byliśmy tam i my! Wystawa fotografii „21-szy?” z udziałem naszych uczniów idealnie wkomponowała się w klimat lat 20 i 30 – tych ubiegłego wieku. Zainteresowanie zdjęciami było ogromne. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością ze strony odbiorców. Niemałe zainteresowanie wzbudzała reprezentacja naszej szkoły – Olaf z panią Asią tanecznym krokiem przemierzali teren rynku w strojach z epoki. W konkursie na najciekawszy strój retro pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły, Olaf Kępka. Gratulujemy !

J.Nowotnik-Stanios, M.Solecka, P.Mularska, J.Zientkiewicz


Opcje Dostępności