Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. W naszej szkole celebrowaliśmy ten dzień bardzo uroczyście. Dzieci  w tym dniu przyszły do szkoły ze swoimi pluszowymi ulubieńcami – misiami. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela i poznania historii powstania pluszowego misia oraz wysłuchania  ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych . Po zapoznaniu się z historią święta, dzieci z uwagą słuchały bajki o misiach, trafnie odgadywały zagadki o nich. Dzieci brały udział w konkursach, zabawach dydaktycznych,  były zabawy z misiem przy piosenkach „Mały miś”, „Gummy Bear”, „Pluszowe niedźwiadki” , „Jadą misie’’. W tym dniu  wszystkie dzieci świetnie się bawiły- przygotowały prace plastyczne o tematyce misiowej .Chętni uczniowie wykonali sobie zdjęcia w fotobudce. Na zakończenie  dzieci przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. 🙂 

Opcje Dostępności