Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu gościł zawodników najwyższej rangi. 30 maja odwiedzili nas Bartłomiej Tuszyński – Mistrz Świata w trójboju siłowym oraz bracia Marek i Mateusz Kania, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie i wrotkarstwie szybkim. Marek jest też brązowym medalistą Mistrzostw Świata w łyżwiarskim sprincie drużynowym oraz reprezentował Polskę podczas zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Powodem tych odwiedzin był piknik rekreacyjny zorganizowany na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu i dofinansowany ze środków Powiatu grójeckiego. Uczestnicy, poza spotkaniem z gwiazdami sportu mogli sami spróbować swoich sił w rekreacyjnym wydaniu trójboju siłowego i treningu łyżwiarsko-wrotkarskiego (tym razem ze względu na pogodę w wydaniu uzupełniających ćwiczeń równoważnych) oraz innych formach aktywności ruchowej jak boccie, tenis stołowy i piłkarzyki stołowe.

Po wielu aktywnościach na uczestników pikniku czekał posiłek regeneracyjny, stół ze zdrową żywnością przygotowany w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej „W poszukiwaniu formy i dobrego humoru”, której głównym założeniem było nauczanie uczniów dbania o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne w kontekście przygotowania ich do samodzielnego funkcjonowania na miarę ich możliwości.

Na koniec urządziliśmy jeszcze spotkanie z naszymi gośćmi, podczas którego można było posłuchać ich sportowych opowieści, a nawet zadać pytanie. Uwieńczeniem imprezy było rozdanie uczestnikom dyplomów z miejscem na autograf oraz wspólne zdjęcia z naszymi sportowcami. To był pełen wrażeń dzień. Dzień, który z pewnością będzie inspiracją i motywacją do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Opcje Dostępności