22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji, Stowarzyszenie „Dla Polski” przygotowało ogólnopolską inicjatywę „Sprzątamy dla Polski”, której celem było wspólne, międzypokoleniowe i zorganizowane oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci. Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu i Szkoły Filialnej w Nowej Wsi wzięli czynny udział w tym wydarzeniu. Tego dnia odbyły się zajęcia w terenie i w budynku szkoły dotyczące ekologii. Uczniowie pod kierownictwem wychowawców wzięli czynny udział w sprzątaniu terenów zielonych w najbliższej okolicy. Efekty ich pracy można zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach. Uczestniczyli w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez nauczycieli- utrwalali wiadomości dotyczące właściwego segregowania śmieci, poszanowania przyrody oraz szkodliwych następstw nie stosowania zasad ekologii. Gwoździem programu, na który czekali uczniowie, było rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Najciekawsza konstrukcja wykonana z odpadów”.
Prace były niesamowite! Piękne i pomysłowo wykonane, a jury miało naprawdę
trudny orzech do zgryzienia…
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w wykonaniu prac konkursowych.

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na naszym profilu. https://www.facebook.com/ZESPOLSZKOLSPECJALNYCHGROJEC


Opcje Dostępności