Po roku przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, dnia 01 października 2021 roku dyrekcja, uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz wszyscy przybyli goście, mieli znowu możliwość spotkania się we wspólnym gronie na festynie rodzinnym z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”. Na wszystkich uczestników imprezy czekało wiele atrakcji : malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, tworzenie cudaków-kartoflaków, malowanie na folii, odbijanie ziemniaczanych stempli. Wszyscy spragnieni aktywności fizycznej mogli spożytkować ją podczas licznych konkurencji sportowych, zaś dla tych, którzy chcieli sprawdzić poziom swojej wiedzy na temat ziemniaka, czekał quiz tematyczny. Wszyscy uczestnicy imprezy degustowali niezwykle pyszne potrawy ziemniaczane, i nie tylko, ustawione w części jadalnej, dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko z popcornem i watą cukrową, oraz stoisko z pieczonymi kiełbaskami. Każdy uczestnik imprezy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie do tego przygotowanej jesiennej scenerii, oraz potańczyć do muzyki, która rozbrzmiewała na całym placu zabaw. Zwieńczeniem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu pomiędzy klasami PP na „Najsmaczniejszą potrawę”, w którym I miejsce zajęła klasa 2PPG pod wychowawstwem p. Tomka Machalskiego, lecz z dużą pomocą p. Ewy Wrzosek w przygotowaniu potrawy konkursowej. II miejsce przypadło klasie 1PP, której wychowawczynią jest p. Agnieszka Kopyś, a III miejsce zajęła klasa 2PP pod opieką wychowawczyni p. Marty Czerwonki. Rozstrzygnięto również konkurs na „ Największego ziemniaka”, w którym faworytami były ziemniaki dzieci z grupy starszaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi pod opieką p. Magdy Tybiszewskiej. II miejsce przypadło Oldze Sadowskiej, natomiast z III miejsca ucieszyła się klasa p. Tomka Machalskiego – 2PPG. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Mamy jednak nadzieję, że w tak licznym gronie i miłej atmosferze spotkamy się za rok na  kolejnym festynie rodzinnym.

A. Kosela


Opcje Dostępności