Jak wiadomo górnicy mają swoje święto 4 grudnia. Święta Barbara jest patronką górników, przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni.  Z tej okazji zorganizowaliśmy w szkole warsztaty klasowe dotyczące tego właśnie wydarzenia. Obejrzeliśmy film edukacyjny  o pracy w kopalni, przeprowadziliśmy doświadczenia z użyciem prawdziwych kawałków węgla, dowiedzieliśmy się do produkcji czego jest on wykorzystywany. W tym dniu dowiedzieliśmy się jakiego koloru jest flaga górnicza, oraz godło. Na zakończenie zajęć dzieci przygotowały prace plastyczne. Chętni uczniowie mogli wykonać sobie zdjęcia specjalnie przygotowanej fotobudce. Efekty naszych działań oceńcie sami.

                                                                                                                                                                            Joanna Ziętkiewicz

Opcje Dostępności