Rola edukacji ekologicznej w kształtowaniu postaw przyjaznych środowisku jest ogromna, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży, najbardziej wrażliwych na otaczającą przyrodę, u których silnie pobudzone są zdolności poznawcze. Wyrobienie nawyku segregacji odpadów, poszanowania przyrody i otaczającego środowiska, zmiana w sposobie życia z „mieć” na „być”- jest dla nas zadaniem pierwszoplanowym w działaniach edukacyjnych. Baterie i akumulatory różnego typu i wielkości towarzyszą nam w każdej dziedzinie naszego życia. Znajdujemy je w zegarkach, dziecięcych zabawkach, telefonach komórkowych, aparatach fotograficznych, pilotach do sprzętu RTV. Często nie zdając sobie sprawy z ich szkodliwości dla środowiska, beztrosko wyrzucamy zużyte i rozładowane baterie do pojemników na śmieci. Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu przystąpił do akcji zbierania baterii.  W akcji wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele. Wszystkim którzy przynieśli zużyte baterie do szkoły serdecznie dziękujemy!!!!!!!.

Opcje Dostępności