W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu uczestniczył w programie „Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka”. Zorganizowaliśmy dla uczniów szereg prelekcji dotyczących tej problematyki. Również Rodzice uczniów mogli zapoznać się z tym tematem, poprzez przygotowane ulotki, wklejone do zeszytów kontaktów. Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie. Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności. Zachęcamy do obejrzenia filmu

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

Podziękowania

Opcje Dostępności