Dnia 01.12.2022r. uczniowie z naszej szkoły z klas: 7U, 7B, 5/7L odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury w Grójcu w którym mogli uczestniczyć w multimedialnej lekcji pod hasłem „Więc chodź, narysuj mój świat-jak powstają filmy animowane”. Lekcja była prowadzona przez zawodowego aktora i przygotowana przez filmowców oraz metodyków. Dzieci podczas lekcji dowiedziały się, jak powstawały pierwsze filmy animowane, odkryły, na czym polega praca animatora i jak można nim zostać, przekonały się co łączy konturówkę z filmem animowanym, zobaczyły jak ożywić postać z bajki, odkryły jak dzisiaj powstają ich ulubione filmy animowane. Z ogromną przyjemnością obejrzały przepiękną animację filmu „Urwis”. Na zakończenie tak miłego dnia udaliśmy się do pobliskiej cukierni. Wyjście było bardzo udane.

Opcje Dostępności