ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015 / 2016 DLA DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU DZIECKA

Za serce, uśmiech, dobre słowo,

zachętę do pracy gdy nic się nie udawało i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.

Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie,

że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.

Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.

Za to wszystko dziękujemy.

Znowu nadszedł ten dzień kiedy żegnamy swoich nauczycieli, terapeutów, mury szkoły. Za chwilę wspólnie z rodzicami spakujemy plecaki i wyjedziemy cieszyć się promieniami letniego słońca. 24 czerwiec 2016 r. był dla wszystkich dniem szczególnym, radosnym i smutnym zarazem. Nadszedł czas odpoczynku, ale także rozłąki na całe dwa miesiące. Pani Dyrektor Ewa Mąkosa przekazała wszystkim dzieciom i rodzicom życzenia spędzenia wspaniałych wakacji. Do zobaczenia już we wrześniu !

J.Zientkiewicz

WWR2015-16 1 WWR2015-16 2
WWR2015-16 3 WWR2015-16 4

WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI Z WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU

Dnia 12 marca 2016 r. zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju przy Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu zorganizował warsztaty plastyczne dla dzieci. Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej. Przygotowano stanowiska, na których wykonywało się różne przedmioty, związane z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Uczestnicy warsztatów mogli dokonać wyboru techniki jaką chcieli zastosować. Dzieci pod kierunkiem rodziców dzielnie pracowały, przygotowując swój wymarzony prezent świąteczny. Przygotowane prace zabrały ze sobą do domu. Znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy stowarzyszeniu „Biedronki”, Pani Ewie Wieczorek za możliwość uczestniczenia w warsztatach. Do zobaczenia na warsztatach w przyszłym roku !

WWR-WARSZTATY1 WWR-WARSZTATY2
WWR-WARSZTATY4 WWR-WARSZTATY3

ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU MAŁEGO DZIECKA ORAZ ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W GRÓJCU W ROKU SZKOLNYM 2014/2015.

Zakończenie zajęć wczesnego wspomagania rozwoju jest momentem nie tylko na podsumowanie osiągnięć edukacyjnych naszych dzieci ale również chwilą na integrację z innymi. Każde dziecko, za swoją ciężką pracę podczas całego roku szkolnego, otrzymało dyplom oraz nagrodę książkową wręczoną przez Panią Dyrektor.. Terapeuci zapoznawali rodziców z postępami edukacyjnymi dzieci, przekazywali programy do pracy podczas wakacji, udzielali instruktażu. Wszystkim dzieciom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu !

zakończenie wwr1 zakończenie wwr2

BAL KARNAWAŁOWY… I NIE TYLKO

DLA DZIECI Z WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W GRÓJCU

W sobotę 8 lutego 2014 w Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci z Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Efektownie przystrojona sala, serpentyny i kolorowe balony podkreślały radosny nastrój tego dnia. Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci przebrane w bajkowe stroje doskonale bawiły się wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami oraz brały udział w licznych zabawach i konkursach z nagrodami. Na koniec zabawy, zgodnie ze zwyczajem wybrani zostali Król i Królowa Balu, a na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Wczesne Wspomaganie Rozwoju uruchomione zostało w naszej szkole w 2009 roku. Obecnie z zajęć korzysta 52 dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi, przy czym najmłodsze dziecko ma 10 miesięcy. Szkoła oferuje szeroki wachlarz zajęć specjalistycznych prowadzonych przez psychologa, oligofrenopedagoga, logopedę/neurologopedę, terapeutę integracji sensorycznej, terapeutę INPP, Biofeedback i terapeutę behawioralnego. Specjaliści zapewniają skuteczną terapię. Ważnym elementem terapii jest ścisła współpraca z rodziną dziecka, dlatego też przywiązujemy do niej dużą wagę. Istnieje możliwość udziału w zajęciach, terapeuci udzielają wsparcia w postaci konsultacji, po każdych zajęciach rodzice otrzymują także pełną informację dotyczącą przebiegu i efektów terapii oraz szczegółowe wskazówki do pracy z dzieckiem w domu. W szkole działa również prowadzona przez psychologa grupa wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzonym rozwojem, a także skrzynka mailowa, gdzie umieszczane są ciekawe artykuły dla rodziców oraz karty pracy dla dzieci.

wwr 640x480

„Piraci”

Pirat mały, pirat duży, często szuka swych podróży.

Pływa walcząc z oceanem, czasem złowi coś nad ranem.

Szuka skarbów z całą załogą, dzieli się z nimi tą nagrodą.

A czasem walczy z wrogami, aby być zwycięzcą nad piratami.

Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dnia 14 lutego 2015 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu odbył się bal karnawałowy dla dzieci z wczesnego wspomagania rozwoju oraz oddziałów przedszkolnych. W tym roku przewodnim hasłem balu byli „Odważni piraci”.

Dzieci przebrane w różnorodne stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki i śpiewu pana Czesława. Dziewczynki przebrane  w długie, powłóczyste balowe suknie księżniczek, chłopcy najczęściej wybierali strój Korsarza. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Przewidziano wiele nagród. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również rodzice. Na zakończenie wybrano tradycyjnie Króla i Królową. Zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Tego dnia wszystkim dopisywał dobry humor.

J.Zientkiewicz

WWR BAL1 WWR BAL2