Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, to właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka, symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Tego dnia do naszej szkoły zawitali – Pluszowy Miś z pomocnikiem, słonikiem Hefalumpem. Maskotki wspólnie odwiedziły wszystkie dzieci. Uczniowie brali udział w konkursach, zabawach dydaktycznych. Dzieci świetnie się bawiły, przygotowały prace plastyczne o tematyce misiowej. Na zakończenie dzieci przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.

Opcje Dostępności