^Do góry

Aktualności

O AUTYŹMIE – WARSZTATY W ZSS W GRÓJCU

Warsztaty o autyźmie

warsztaty o autyźmie

W piątek 11 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu odbyły się warsztaty pt. „Stosowana analiza zachowania w pracy z dzieckiem autystycznym”. Spotkanie zorganizowane zostało przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Biedronki” w ramach projektu „Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu”. W przeprowadzonych warsztatach uczestniczyło 86 osób z województwa mazowieckiego: nauczycieli przedszkoli, szkół, w tym specjalnych oraz rodziców dzieci autystycznych. Podczas warsztatów, prowadzący: Ewa Wieczorek i Marcin Gała, nauczyciele od lat na co dzień pracujący z osobami dotkniętymi autyzmem, przedstawili funkcjonowanie dziecka z tego typu zaburzeniem oraz podstawowe zasady pracy metodami behawioralnymi. Dużym zainteresowaniem, jak wynika z przeprowadzonej wśród uczestników ankiety cieszył się temat redukcji zachowań niepożądanych wśród dzieci a także kształtowanie rozwoju komunikacji. Warsztaty to jeden z etapów obchodzonego w ZSS miesiąca autyzmu. Kolejny krok to piknik integracyjny, konkurs plastyczny oraz konferencja, która odbędzie się 16 maja z udziałem wielkich autorytetów w dziedzinie pracy z dzieckiem autystycznym.