^Do góry

Aktualności

NIEBIESKI PIKNIK ZAKOŃCZYŁ KWIETNIOWE DZIAŁANIA

Niebieski piknik

Niebieski piknik

piknik1

W sobotę, 30 kwietnia, przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Grójcu odbył się piknik integracyjny zorganizowany w ramach projektu „Porozmawiajmy o autyzmie w kwietniu", sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Grójcu, Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym BIEDRONKI oraz Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu. Piknik ten staje się powoli tradycją, w której uczestniczą nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również mieszkańcy Grójca. W tym roku dzięki dyrektorowi GOK, p. Grzegorzowi Rejerowi mógł odbyć się w samym centrum miasta. Piknik, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, można zaliczyć do udanych. Uczestnicy mogli wziąć udział w malowaniu twarzy oraz w grach i zabawach zespołowych. Aby do zabaw nie zabrakło siły, były też kiełbaski, soki i ciasta sponsorowane przez: piekarnię „SMOLEŃ" z Nowego Miasta, POL AGRO SA z Grójca, Tłocznię Soków „GWIAZDA" z Bikówka, Gospodarstwo Produkcyjno-Handlowe „FOLWARK" z Jankowic koło Nowego Miasta n. Pilicą, którzy już po raz kolejny wsparli naszą akcję za co składamy serdeczne podziękowania.
Podczas pikniku wystąpił „Bardzo Dobry Zespół z Grójca" w skład którego wchodzą uczniowie ZSS, przedstawiając nam swoją wersję „Piratów z Karaibów" pt. „Kolorowy zawrót głowy".
W trakcie pikniku rozstrzygnięto również konkurs plastyczy „Niebieski Świat Autyzmu". Jury postanowiło wyróżnić wszystkich uczestników konkursu oraz nagrodzić następujących:
I miejsce ex aequo Dawid Machalski - Publiczne Przedszkole ZCMN w Grójcu oraz Kamil Bąder PSP nr 3 w Grójcu.
II miejsce ex aequo Jaś Gałka Niepubliczne Przedszkole Koszałek Opałek oraz Zosia Kalinowska PSP w Michałowie.
III miejsce ex aequo Natalia Pycek PSP nr 2 w Grójcu oraz Julia Duszyńska PSP w Podlesiu Dużym. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Piknik, to zakończenie projektu „KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU", który odbyły się w kwietniu w ZSS w Grójcu. Kwietniowe działania miały na celu zwrócić uwagę włodarzy miasta, nauczycieli i wszystkich pracujących z dziećmi oraz społeczności lokalnej na problemy osób
z autyzmem. Za rok znów będzie kwiecień i znów sie spotkamy na marszu, konferencji czy pikniku. Już dziś zapraszamy

Marcin Gała