^Do góry

Aktualności

PODRÓŻ MARII -WARSZTATY W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH.

Rozmawiamy o autyzmie

Rozmawiamy o autyzmie

Rozmawiamy o autyzmie

 

 

Maria ma 15 lat. Nie bardzo radzi sobie z zasuwaniem suwaka czy wiązaniem butów, ale za to ma niezwykłe zdolności do zapamiętywania imion ludzi, których w życiu poznała. Nie mówi, lecz posługuje się obrazkami. Swoim uśmiechem potrafi zahipnotyzować każdego człowieka. Marcin ma 11 lat, uwielbia piłkę nożną. Bardzo lubii chodzic do szkoły, lubi lekcje matematyki, angielskiego i plastyki, ale słabiej radzi sobie z językiem polskim. Oboje mają autyzm.
12 i 13 kwietnia w ramach projektu "Niebieski świat autyzmu – rozmawiamy o autyzmie
w kwietniu....", finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Grójcu oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym BIEDRONKI, nauczyciele ZSS przeprowadzili zajęcia
w grójeckich podstawówkach. Podczas zajęć uczniowie klas czwartych mieli okazję dowiedzieć się co to jest autyzm, poznać jak funkcjonuje osoba z autyzmem, oraz z jakimi trudnościami spotyka się w życiu codziennym. Zajęcia te jako jedno z działań w ramach kolejnej edycji KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU miały na celu obalenie stereotypowego myślenia o osobach niepełnosprawnych oraz kształtowanie postaw tolerancji wśród najmłodszych pokoleń.
Lekcje te spotkały się z ogromnym entuzjazmem ze strony nauczycieli grójeckich szkół, którzy widząc potrzebę uwrażliwiania młodzieży, jak również edukacji w zakresie rodzajów niepełnosprawności.