^Do góry

Aktualności

PRZEDSWIĄTECZNY BIWAK JAJECZNY

 biwak1 marzec 2015

biwak4 marzec 2015

"Pisanki, pisanki,
jajka malowane
nie ma Wielkanocy
bez barwnych pisanek".

Jak co roku w okresie przedświątecznym, uczniowie ZSS w Grójcu wraz z nauczycielami, postanowili zorganizować połączony z warsztatami rękodzielniczymi biwak nocny.
W dniach 6 - 7 marca, uczniowie, którzy należą do działającego przy szkole Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym BIEDRONKI, spotkali się, by wspólnie wykonać wielkanocne ozdoby. W tym roku powstało ok. 60 styropianowych jaj wykonanych metodą oblekania ich w kolorowe materiały. Po wycięciu
z kolorowych tkanin odpowiednich kawałków, uczniowie uzbrojeni w specjalistyczne narzędzia jakimi są tępo zakończone noże, zaczęli wykonywać trudną ale zarazem dającą szybki efekt pracę. Kolorowych pisanek przybywało z godziny na godzinę. Całodzienna ciężka praca sprawiła, że wszyscy przygotowywali
i z wielkim apetytem zjedli wieczorny posiłek. Zmęczenie dało się we znaki imało kto dotrwał do końca seansu filmowego.
W sobotę rano po porannej toalecie i śniadaniu wszyscy wzięli się ponownie do pracy. Gdyby nie rodzice, którzy po obiedzie przyjechali po swoje pociechy, pracowalibyśmy do wieczora. Biwak nocny to nie tylko spotkanie w nieco luźniejszej atmosferze, ale również okres nauki nowych sposobów twórczego spędzania wolnego czasu. Przygotowane ozdoby będą sprzedawane w grójeckich kościołach podczas kiermaszów. Serdecznie zapraszamy.

Marcin Gała