^Do góry

Aktualności

BOŻONARODZENIOWY BIWAK NOCNY

Biwak bożonarodzeniowy

Biwak bożonarodzeniowy

       Biwaki nocne w okresie przedświątecznym, połączone z warsztatami rękodzieła, stały się już tradycją w naszej szkole. W dniach 21 i 22 listopada, uczniowie, którzy należą do działającego przy szkole Stowarzyszenia BIEDRONKI, spotkali się, by wspólnie pracować nad bożonarodzeniowymi kartkami, zawieszkami, choinkami. Starsi uczniowie, którzy poznali na zajęciach technicznych trudną sztukę władania igłą, wykonywali z panią Ewą materiałowe choinki ozdobione koronkami a z panem Marcinem wyszywali na kartach świątecznych trudne matematyczne hafty, które nie tylko wymagały umiejętności szycia, ale również umiejętności liczenia. Najmłodsi uczestnicy wraz z panią Martyną wykonali świąteczne zawieszki z masy solnej, które łudząco przypominały pierniczki.
Biwak nocny, to czas kiedy można rozwijać swoje pasje, wykorzystać umiejętności kulinarne np. podczas przygotowywania wspólnych posiłków. To czas, w którym można nawiązać koleżeńskie relacje nawet z nauczycielami, to wspólne bycie w miłej rodzinnej atmosferze. Przygotowane karty i ozdoby będą sprzedawane w okresie bożonarodzeniowym podczas kiermaszów w kościołach w Grójcu i Lewiczynie.