^Do góry

Aktualności

WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W OGRODZIENICACH

Wycieczka do jednostki wojskowejWycieczka do jednostki wojskowej

 

7 listopada 2014 roku po krótkiej akademii z okazji Święta Niepodległości, w ramach realizacji treści patriotycznych, uczniowie naszej szkoły udali się do Jednostki Wojskowej w Ogrodzienicach. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej oraz obejrzenie sprzętu wojskowego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od udziału w uroczystym apelu wojskowym. Następnie udaliśmy się do sali konferencyjnej, gdzie poznaliśmy krótką historię powstania jednostki, a także oglądaliśmy film przedstawiający formacje wojskowe i ich charakterystykę. Kolejnym punktem było zapoznanie się z uzbrojeniem będącym na wyposażeniu żołnierzy. Uczniowie chętnie przymierzali hełmy, plecaki, mogli wziąć broń do własnych rąk. Żołnierze opiekujący się wyposażeniem udzielali informacji na temat konkretnych modeli oraz odpowiadali na pytania uczniów. Następnie z bliska oglądaliśmy wozy bojowe. Każdy chętnie pod czujnym okiem żołnierzy zwiedził wnętrze samochodów, a nawet mógł usiąść za ich kierownice. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem uważnie słuchaliśmy ciekawych opowiadań żołnierza, który oprowadzał nas po jednostce. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

            Dzięki „Stowarzyszeniu Biedronki” działającym przy naszej szkole na wycieczkę wyruszyliśmy wynajętym autokarem, a po powrocie czekały na nas gorące kiełbaski.

Dziękujemy dowództwu jednostki i żołnierzom za możliwość zorganizowania wyjazdu i mamy nadzieję na powtórkę w przyszłym roku.