W październiku już po raz szósty odbyła się akcja „Sprzątamy dla Polski”. Nasi uczniowie również wzięli w niej udział.  Sprzątanie poprzedziła prezentacja i film z informacjami dotyczącymi ekologii i recyklingu. Odbyły się specjalne warsztaty dotyczące segregacji śmieci. Korzystając z chwili ładnej, bezdeszczowej pogody  wyruszyliśmy z workami  sprzątać nasze miasto. Celem przedsięwzięcia jest promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne. Wydarzenie #SprzątamyDlaPolski skierowane jest w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia. W ostatnich edycjach udział wzięło ponad milion wolontariuszy, którzy sprawili, że ich małe ojczyzny stały się piękniejsze i pokazali, jak ważna jest troska o wspólne dobro! Śmiało można stwierdzić, że wszyscy uczestnicy akcji to EKO-PATRIOCI!. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja „Sprzątamy dla Polski”. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Opcje Dostępności