Ostatni czas był bardzo intensywny dla zawodników z Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu. Wciągu tygodnia, aż pięć dni spędziliśmy na zawodach sportowych, bawiąc się i rywalizując w różnych dyscyplinach.

Najpierw w dniach 24-26 września 2021 r. uczestniczyliśmy w organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy „Igrzyskach bez barier”, które odbywały się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Nasi zawodnicy zmagali się w takich dyscyplinach jak lekkoatletyka, tenis stołowy i boccie. Zawody miały charakter rekreacyjny, co służyło podnoszeniu umiejętności społecznych, obyciu w warunkach zawodów sportowych i oczywiście dobrej zabawie. Całe wydarzenie uświetniła postać Tomasza Majewskiego, zdobywcy dwóch złotych krążków Igrzysk Olimpijskich w pchnięciu kulą (2008 i 2012 r.), który tym razem zawiesił medale na szyjach naszym sportowcom.

Kolejnymi zawodami był XIII Mazowiecki Miting Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kozienicach. 28 września wystartowało w nim pięciu zawodników z sekcji Olimpiad Specjalnych „SOKÓŁ” z Grójca, startując przede wszystkim w konkurencjach biegowych. Naszym udało się przywieźć srebrny i złoty medal.

Kompletu krążków dopełnił brąz wywalczony przez piłkarzy „SOKOŁA” podczas XXII Mazowieckiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Mińsku Mazowieckim. Zawody odbyły się w czwartek 30 września kończąc nasz bardzo aktywny sportowo tydzień.

„Sportowy tydzień” się skończył, ale nie zamiłowanie do ruchu naszych zawodników. Niezależnie od tego czy zdobywają oni medale podczas zawodów, czy trenują pod okiem swoich instruktorów i trenerów, czy na przykład zwyczajnie spacerują z psem, aktywność fizyczna zawsze sprawia im przyjemność i daje radość.

G.Krajewski, B.Lipińska


Opcje Dostępności