Prozdrowotna kampania #ŻyjDobrze została zainicjowana, aby zachęcić dzieci do wprowadzenia zmian na lepsze w swoim życiu po pandemii koronawirusa. Akcja odbywa się pod patronatem Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Grójcu. Celem głównym kampanii jest przypomnienie, że wyborów wpływających na nasze życie dokonujemy każdego dnia. Chcemy uwrażliwić odbiorców naszych treści na potrzebę stałego identyfikowania swoich problemów zdrowotnych i samodzielnego radzenia sobie z wieloma aspektami swojego życia. Uczyć podejmowania dobrych wyborów i decyzji sprzyjających zdrowiu. Chcemy kształtować zachowania i postawy sprzyjające poprawie zdrowia kompleksowo: w sferze fizycznej, psychicznej czy społecznej.
Obszary tematyczne kampanii:
1. Aktywność fizyczna
2. Higiena
3. Zdrowe żywienie
4. Zdrowie psychiczne
5. Profilaktyka (w tym: regularne badania diagnozujące stan zdrowia po COVID-19, sezonowe szczepienia, PSO, mammografia, itp.)
Uczniowie klasy 7U uczestniczyli w zajęciach które miały na celu omówienie aspektu zdrowego odżywiania się. Poprzez cały cykl warsztatów uczyli się praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy w zakresie odżywiania, kształtowali umiejętności samodzielnego wykonywania prostych, zdrowych posiłków.

Opcje Dostępności