W czerwcu 2018 roku Stowarzyszenie "Biedronki " zmieniło miejce swojej działalności oraz adres siedziby.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Biedronki”biedronka

przy Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu działało od 18.02.2010 r.

– wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.

Celem Stowarzyszenia jest:

• wspieranie dzieci i osób niepełnosprawnych intelektualnie na każdym etapie życia,
  • wspieranie otoczenia dzieci i osób niepełnosprawnych intelektualnie,
  • kształtowanie pozytywnych postaw społecznych wobec dzieci i osób niepełnosprawnych intelektualnie.

W czasie działalności Stowarzyszenia przy ZSS zostały zrelizowane następujące projekty:

• projekt edukacyjny „Hej ho! Do kina by się szło!” – konkurs organizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Dzięki niemu uczniowie wybrali się na cykl wycieczek do kina, teatru i muzeum,
  • wygraliśmy konkursy organizowane przez Starostwo Powiatowe w Grójcu w dziedzinach spływ kajakowy oraz turystyka i rekreacja,
  • zorganizowaliśmy regaty kajakowe na zalewie w Domaniowie - projekt "Raz i dwa, każdy wiosło swoje ma!", oraz dwie wycieczki turystyczno - krajoznawcze - projekt "Odpoczywać - maszerując"
  • wspólnie z Warsztatami Terapii Zajęciowej oraz lokalnymi artystami opracowujemy projekt edukacyjny na zajęcia plastyczno - techniczne.

SPECJALISTYCZNE SZKOLENIA

W czasie działności Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „BIEDRONKI” przy Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu organizowało cykl odpłatnych szkoleń z zakresu pedagogiki specjalnej, prowadzonych przez nauczycieli – specjalistów.
Stowarzyszenie wydawało zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach.

• praca metodą integracji sensorycznej
  • metoda nauczania Marii Montessori
  • trening efektywnego nauczania

Archiwalna strona internetowa stowarzyszenia Biedronki działającego przy ZSS Grójec: