Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, który świętujemy w Zespole Szkół Specjalnych corocznie w okolicach 03 grudnia, nawiązywał tym razem do trwających w tym czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Rozegraliśmy nasz własny „Szkolny Mundial 2022” oraz szereg konkurencji dodatkowych (czyli głównej części naszej zabawy) rozegrane były w dwóch grupach sprawnościowych. Gry o najwyższe miejsca były zacięte i toczyły się do ostatniej chwili. W jednej z grup, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna grająca jako Polska – co przysporzyło uczestnikom naszego wydarzenia dodatkowej radości.

Należy wspomnieć, że w przeprowadzeniu zawodów pomogli nam wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, za co serdecznie dziękujemy.

Zwycięzcy otrzymali medale, którymi dekorowali ich wicestarosta grójecki Pani Jolanta Sitarek oraz dyrektor ZSS w Grójcu Pani Barbara Tybiszewska. Cały, wytężony i radosny dzień pozwolił nam spędzić nasze święto wspólnie, w gronie osób przyjaznych i rozumiejących potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

 

Opcje Dostępności