W dniu 01.12.2021 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu odbyła się impreza objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika pod nazwą „Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami”. Jej celem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób borykających się z różnorodnymi dysfunkcjami i deficytami, jak również przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnościami.

Głównym punktem imprezy był turniej tenisa stołowego, podczas którego zawodnicy rywalizowali w czterech grupach tenisowych, a także w dodatkowych konkurencjach związanych z tą dyscypliną sportu. Zawody przebiegały pod znakiem dobrej zabawy i współzawodnictwa w duchu fair play. Po zaciętej rywalizacji, zwycięzcy cieszyli się z miejsc na podium i zdobytych nagród, a wszyscy zawodnicy ze zdobytych medali. Nie można jednak nie zauważyć, że uczestnicy turnieju mieli okazję, by być zwycięzcami swoich słabości.

W uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami brali udział zaproszeni goście, m.in. Pan Leszek Przybytniak – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Grono Pedagogiczne na czele z Panią Dyrektor Barbarą Tybiszewską, rodzice, uczniowie Szkół Specjalnych i zaprzyjaźnionych Szkół Publicznych.

Dziękujemy za wsparcie finansowe udzielone przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Kultury, Promocji i Turystyki podczas organizacji tak ważnego dla nas wydarzenia. Impreza nie mogłaby się też odbyć bez nieocenionej pomocy sponsorów Piekarni Dojutrek, Kazana, Cukierni Klepacz oraz wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu i Rady Rodziców ZSS w Grójcu.

G. Krajewski, D. Jędrzejczak

Opcje Dostępności