9 maja 2023r uczniowie z klasy pani Pauliny oraz pani Asi uczestniczyli w lekcji profilaktycznej na temat reklamy oraz mieli możliwość obejrzenia filmu o przygodach Allana.
Dzieci podczas lekcji dowiedziały się, czym jest reklama. Odkryły, że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe, poznały różne hasła reklamowe,  zobaczyły przykłady kreatywnych rozwiązań w reklamie oraz dowiedziały  się jak reklamodawcy wpływają na emocje konsumentów. Po zakończeniu lekcji prowadzący zaprosili wszystkich na projekcję filmu.
Allan – główny bohater filmu  ma nieciekawą perspektywę wakacji. Jego rodzice się rozwiedli i teraz mieszka tylko z ojcem na osiedlu gdzie nie ma żadnych przyjaciół. Jest tak zrezygnowany, że zgadza się pomóc swojemu sąsiadowi Hugo, który ma obsesję na punkcie UFO. Allan ma być dla niego ludzką anteną służącą do nawiązania kontaktu z obcymi z kosmosu. I wtedy pojawia się Majka – stuprocentowa kosmitka, której UFO awaryjnie ląduje na Ziemi. Między Allanem i Majką nawiązuje się zupełnie nieoczekiwana, prawdziwa przyjaźń. Ale źli ludzie wcale nie śpią. Na ślad istnienia kosmitki trafia szalony kolekcjoner, który koniecznie pragnie by była ona częścią jego dziwnego zbioru. Teraz Allan z pomocą sąsiada Hugo muszą uratować Majkę przed wpadnięciem w szpony bezwzględnego, szalonego kolekcjonera. Treść filmu opowiada o tolerancji, równouprawnieniu i braku dyskryminacji, a także o przyjaźni, która nie zna różnicy wieku, koloru skóry i pochodzenia. Ten film warto obejrzeć od początku do końca. Wszystkim bardzo film się podobał – szczerze polecamy!

Opcje Dostępności