Światowy Dzień Zespołu Downa przypada 21 marca 

Większości z nas ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, a jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa. 

Dlaczego 21 marca?
W grudniu 2011 r. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ogłosiło 21 marca Światowym Dniem Zespołu Downa. Data ta jest symboliczna (21 dzień trzeciego miesiąca), oznacza „wyjątkowość potrójnego powtórzenia (trisomii) 21 chromosomu, który powoduje zespół Downa”.

W jaki sposób kolorowe skarpetki odegrały rolę w podnoszeniu świadomości na temat zespołu Downa?
Inicjatywa jest częścią kampanii zapoczątkowanej przez organizację Down Syndrome International, aby zachęcić ludzi do rozpoczęcia rozmowy na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji i akceptacji.

NIE BÓJ SIĘ INNOŚCI,

BĄDŹ TOLERANCYJNY,

ZAAKCEPTUJ,

WYCIĄGNIJ POMOCNĄ DŁOŃ…

i przyłącz się do światowych obchodów ŚDZD razem z Zespołem Szkół Specjalnych

im. ks. J. Twardowskiego w Grójcu i załóż kolorowe skarpetki w dn. 21 marca.

  • W Urzędzie Miasta i Gminy Grójec od połowy marca można przez kilka dni oglądać wystawę fotograficzną autorstwa Łukasza Wykrota „21…?”, której bohaterami są uczniowie i absolwenci naszej szkoły, ZSS w Grójcu, są to osoby z Zespołem Downa.

 

21 marca (wtorek)

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

! ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W GRÓJCU ZAPRASZA !

1. Przyłącz się do akcji na znak tolerancji i solidarności z rodzinami i osobami z Zespołem Downa.

2. We wtorek, 21 marca załóż 2 kolorowe, różne skarpetki.

3. Pokaż, że różni nas tak niewiele – 1 dodatkowy chromosom…

4.Wrzuć zdjęcie z podpisem #kolorowaskarpetka#ZD na Fanpag-u ZSS: https://www.facebook.com/ ZESPOLSZKOLSPECJALNYCHGROJEC

Opcje Dostępności