Dożynki to największe Święto Rolników. Są zwieńczeniem ich całorocznego trudu. Tradycją Ziemi Grójeckiej stało się organizowanie na początku września Dożynek Powiatowych. 5 września 2021 r. ponownie spotkaliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej przy Parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Lewiczynie, gdzie o godzinie 14.00 rozpoczęło się tegoroczne Święto. Uroczystą Mszę Świętą celebrował Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Podczas tegorocznego „Święta plonów” zostały przeprowadzone dwa konkursy: na najpiękniejsze stoisko dożynkowe oraz najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Konkursy miały charakter otwarty, uczestniczyły m.in. gminy, gospodarstwa agroturystyczne, Koło Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia oraz szkoły i ośrodki szkolno-wychowawcze. Nasza szkoła przygotowała się do dożynek bardzo dokładnie i solidnie. Imprezie towarzyszyła zbiórka krwi – „Motoserce”, prezentacja stoisk gminnych, ekspozycja firm powiatu grójeckiego, a także występy regionalnych zespołów ludowych. Chętni uczestnicy mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19.

J. Zientkiewicz


Opcje Dostępności