Zespół Szkół Specjalnych

Wybierz kategorię :

14 LUTY ! Zakochani są wśród Nas!

Walentynki, potocznie zwane świętem zakochanych, obchodzone są 14 lutego. Tego dnia nie tylko zakochani, ale także bliskie sobie osoby wyznają, jak wiele dla siebie znaczą.

Z tej okazji w naszej szkole, Samorząd Szkolny zorganizował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Przedstawiciele Samorządu rozdali kartki walentynkowe z życzeniami, miłymi słowami, które wykonali nasi uczniowie.

A. Strzylak, Samorząd Szkolny ZSS

walentynki1
thumb Walentynki1 thumb Walentynki2
thumb Walentynki3 thumb Walentynki4
thumb Walentynki5 thumb Walentynki6
thumb Walentynki7 thumb Walentynki8
thumb Walentynki9 thumb Walentynki10

Zarządzenie Dyrektora ZSS w Grójcu z dnia 20.01.2022 r.

Zarządzenie

 

Zarządzenie
Dyrektora
Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu
z dnia 20 stycznia 2022 r.


w sprawie sposobu organizacji funkcjonowania szkoły w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych wynikających z epidemii
COVID-19

Na podstawie:
• Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa
i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach §18, ust. 2a
(Dz. U. z 2020 r., poz. 1604).

 

zarządza się, co następuje:

 

1.      Od dnia 21.01.2022r. do 18.02.2022r. klasy szkoły podstawowej: 5L, 6L, 8L oraz klasy szkoły branżowej: 3BrG i 2BrP w Grójcu przechodzą do nauczania w formie zdalnej, czyli realizację zajęć dydaktycznych
z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.  Zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującym planem nauczania klas.

2.      Nauczyciele / specjaliści kontaktują się z uczniami za pomocą aplikacji Teams.

 

 

Zarządzenie wchodzi w życie z dn. 20.01.2022r.

U BABCI JEST SŁODKO, ŚWIAT PACHNIE SZARLOTKĄ.

Jestem sobie wnuczka mała,
moja babcia jest wspaniała.
Zna tuziny pięknych bajek,
których słucha się wspaniale.

Gry, zabawy, wyliczanki
różne wiersze, zgadywanki.
Umie z klocków stawiać wieże,
dobrze gra na komputerze.

Babcie i Dziadkowie 21 i 22 stycznia mogli się spodziewać prezentów, kwiatów, laurek od swoich wnucząt. Zwykle z tej okazji w szkole dzieci urządzały przedstawienia dla Dziadków. W tym roku, ze względu na epidemię ,bezpośrednie składanie życzeń było niemożliwe. Ale dla naszych uczniów nie okazało się to przeszkodą. Pod okiem swoich nauczycieli przygotowali wspaniały występ artystyczny. Całości dopełniły piękne, kolorowe stroje. Całość przedstawienia została nagrana i zaprezentowana publiczności za pośrednictwem strony Facebook. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się z Dziadkami i wspólnie przeżyć ten wspaniały dzień. Pamiętajmy: świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno, miłość Babci i Dziadka.

B.Lipińska, J.Zientkiewicz, P.Mularska, Cz.Szałas

thumb IMG 5965 thumb IMG 5966
thumb IMG 5973 thumb IMG 5974

Realizacja projektu "Zdrowo jem, więcej wiem"

Grupy przedszkolne szkoły filialnej ZSS w Nowej Wsi, pod opieką Pani Iwony Kraśniewskiej, kończą swoją "przygodę" z projektem "Zdrowo jem, więcej wiem", pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP - Agaty Kornhauser - Dudy. Dzieci, wspólnie z nauczycielami, realizowały sześć ogromnych zadań, w tym między innymi: plakaty "Dbam o zdrowie" i "Najlepszy rysunek zdrowych słodyczy ", lekcje w formie prezentacji - "Co należy jeść, aby być zdrowym" oraz "W białej krainie - ostrożnie z cukrem i solą". Poza tym przygotowana została prezentacja dla rodziców, dotycząca skutecznej zmiany złych nawyków żywieniowych u dzieci. Poniżej zamieszczam efekty pracy dzieci, nauczycieli i rodziców.  

I.Kraśniewska

Prezentacje w formacie pdf:

pdfCo_należy_jeść_aby_być_zdrowym.pdf

pdfNawyki_żywieniowe1.pdf

pdfCukier_i_sól.pdf

 Prezentacje multimedialne do pobrania: (pobrać i rozpakować)

zipCo_należy_jeść_aby_być_zdrowym.zip

zipNawyki_żywieniowe.zip

zipCukier_i_sól.zip

thumb Zdrowo jem1 thumb Zdrowo jem2
thumb Zdrowo jem3 thumb Zdrowo jem4
thumb Zdrowo jem5 thumb Zdrowo jem7
thumb Zdrowo jem6 thumb Zdrowo jem8
thumb Zdrowo jem10 thumb Zdrowo jem11

FINAŁ AKCJI „KOSTECZKA DLA PIESECZKA”

 Akcja corocznie organizowana jest w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego. Inicjatorem i organizatorem akcji jest nauczycielka Anna Kosela.W tym roku również, po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu i Szkoły Filialnej w Nowej Wsi udowodnili, że los bezpańskich zwierząt nie jest im obojętny. Uczniowie, a nawet ich całe rodziny, ochoczo wzięli udział w akcji „Kosteczka dla pieseczka”, która w naszej szkole jest organizowana już od 8 lat.

Z roku na rok udaje się nam uzbierać coraz większą ilość suchej karmy, konserw mięsnych, czy koców, które tak bardzo potrzebne są w okresie zimy bezpańskim zwierzętom. Podopieczni przebywający w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu i tym razem będą mogli wesoło zamerdać ogonem na widok miski pełnej jedzenia.

A. Kosela      

thumb KOSTECZKA DLA PIESECZKA1 thumb KOSTECZKA DLA PIESECZKA2

Akcja corocznie organizowana jest w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego Inicjatorem i organizatorem akcji jest nauczycielka Anna Kosela.

W tym roku również, po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu i Szkoły Filialnej w Nowej Wsi udowodnili, że los bezpańskich zwierząt nie jest im obojętny. Uczniowie, a nawet ich całe rodziny, ochoczo wzięli udział w akcji „ Kosteczka dla pieseczka”, która w naszej szkole jest organizowana już od 8 lat. Z roku na rok udaje się nam uzbierać coraz większą ilość suchej karmy, konserw mięsnych, czy koców, które tak bardzo potrzebne są w okresie zimy bezpańskim zwierzętom. Podopieczni przebywający w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu i tym razem będą mogli wesoło zamerdać ogonem na widok miski pełnej jedzenia.

Info ZSS Grójec

  1. Kosela

Organizator akcji- mgr Anna Kosela      

Boże Narodzenie 2021r. w Zespole Szkół Specjalnych

Czas Świąt Bożego Narodzenia to moment w roku, na który szczególnie czekamy, to czas zadumy, refleksji i przebaczania. Narodziny Jezusa Chrystusa bardzo nas radują i dają nam nadzieję na lepsze jutro. W świetle lampek, bombek i przysmaków świątecznych śpiewając kolędy, witamy Zbawiciela Świata.

W naszej szkole tak jak każdego roku zadbaliśmy, aby nasi drodzy uczniowie poczuli tę szczególną atmosferę towarzyszącą   nam w Boże Narodzenie. Ogromną radość całej społeczności szkolnej sprawiło szkolne przedstawienie bożonarodzeniowe.

W dniu 17.12.2021r. na naszej sali gimnastycznej uczniowie zaprezentowali tradycyjne jasełka. Zaśpiewali popularne polskie kolędy i pastorałki. W przepięknych kostiumach opowiedzieli o narodzinach Jezusa. Występujący uczniowie : narrator, Maryja, św. Józef, aniołowie, pasterze, trzej królowie za swój występ zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Dopełnieniem występu była niewątpliwie przepiękna i klimatyczna dekoracja, którą przygotowały p. Aneta Standowicz i Kinga Syta. Przedstawienie zostało przygotowane przez p. Beatę Bidzińska, p. Ewę Szewczyk, p. Czesława Szałasa.

E.Szewczyk
thumb Jaselka1 thumb Jaselka2
thumb Jaselka3 thumb Jaselka4
thumb Jaselka5 thumb Jaselka6
thumb Jaselka8  thumb Jeselka7

TURNIEJ WSPANIAŁYCH UCZESTNIKÓW

         W mikołajkowy poniedziałek, 6 grudnia 2021 r, w grójeckiej hali Spartakus odbył się wielki finał Turnieju Wspaniałych Uczestników - integracyjna sportowa zabawa dla dzieci i młodzieży. Każda z 5 drużyn - teamów, w której znalazły się dzieci pełnosprawne i dzieci z niepełnosprawnościami, uzyskała swojego team-leadera, którymi byli: lekkoatleci Marek Plawgo i Paweł Januszewski, zapaśniczka Katarzyna  Krawczyk, burmistrz Jarosław Rupiewicz oraz siatkarz Witold Roman. Byli oni leaderami teamów, ale jednocześnie ich trenerami.  
         Podczas finału zostały zorganizowane zawody sportowe, zawierające elementy m.in. koszykówki, siatkówki, lekkiej atletyki oraz zręcznościowe. Zwycięski team otrzymał Puchar Wspaniałych Zwycięzców, a pozostałe zespoły Puchary Wspaniałych Uczestników. Każde dziecko otrzymało też gadżety sportowe, w tym album na autografy, który od razu zapełnił się podpisami mistrzów.

         Sport osób niepełnosprawnych jest ważnym elementem integracji osób niepełnosprawnych z ludźmi pełnosprawnymi. Sport, w swoim założeniu, jest walką, ze swoimi słabościami, przełamywaniem barier, wspólnotą przeżyć i emocji. Sport osób niepełnosprawnych niesie dodatkowe wartości. Osoby niepełnosprawne często toczą podwójną walkę, z innymi i z samym sobą. Ale jeśli przełamią te bariery, stają się często herosami, podziwianymi nawet bardziej niż pełnosprawni sportowcy.

J.Zientkiewicz

thumb Turniej01 thumb Turniej02
thumb Turniej03 thumb Turniej04
thumb Turniej05 thumb Turniej06
thumb Turniej07 thumb Turniej08

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu jaki wysiłek wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Dziś miliony ludzi dobrej woli czynnie uczestniczą w działaniach humanitarnych, pokojowych i charytatywnych.

         Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, wszystkim
naszym Wolontariuszom składamy najserdeczniejsze życzenia,
oraz podziękowania za bezinteresowną działalność.
Życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia i radości w życiu, którą
tak chętnie dzielicie się z innymi. Niech wolontariat nadal
będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność
i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje
Was do dalszego działania na polu wolontarystycznym.
Za dobre serce, gotowość, oddanie, chęć i wolę służenia innym
w każdej sytuacji, bez względu na okoliczności
wszystkim Wolontariuszom związanym z Zespołem Szkół Specjalnych w Grójcu najlepsze życzenia pomyślności i wytrwałości składają: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie.

Zientkiewicz J, Mularska P.

serce