Jasełka w ZSS im. ks. J. Twardowskiego w Grójcu

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia ?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie ?

Dlaczego śpiewamy kolędy ?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości, przypomina nam o tym nasz patron ks. J. Twardowski. To właśnie wtedy szykujemy ozdoby choinkowe, śpiewamy kolędy, pomagamy innym, uśmiechamy się, odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest Przedstawienie Bożonarodzeniowe i wspólne kolędowanie.

W dniu 19 grudnia 2019r uczniowie ZSS im. ks. J. Twardowskiego w Grójcu pod kierunkiem p. B. Bidzińskiej, B.Błachnio oraz p. Cz.Szałasa i ks. A. Lachowicza zaprezentowali Jasełka. Piękną scenografię, która przeniosła nas w odległe czasy wykonały panie: A.Standowicz i E. Wrzosek. W przygotowaniach do uroczystości brali również udział rodzice, którzy uszyli dla swoich dzieci piękne stroje.

Tym razem nasze świętowanie zaszczycili swoją obecnością radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, przewodnicząca Rady Rodziców pani K. Kępka, nauczyciele i rodzice. Na scenie nie zabrakło aniołów, pasterzy, a do Pana Jezusa, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie. Występy w wykonaniu uczniów naszej szkoły wprawiły zebranych w prawdziwie świąteczny nastrój i uświadomiły, dlaczego co roku, z niecierpliwością czekamy właśnie na te święta. Po części artystycznej zabrali głos zaproszeni goście złożyli życzenia świąteczno – noworoczne, po czym pani dyrektor B.Tybiszewska zaprosiła do wspólnego kolędowania. Po uroczystości rodzice wraz z uczniami przeszli do sal lekcyjnych na „Spotkania wigilijne” .

B. Bidzińska, B.Błachnio. Cz. Szałas i ks. A.Lachowicz

thumb DSC06405 thumb DSC06408