FESTYN RODZINNY „ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA” W ZSS W NOWEJ WSI

thumb ziemniakDnia 04 października 2019 roku w ZSS w Nowej Wsi, już jak co roku, odbył się Festyn rodzinny z okazji „Święta Pieczonego Ziemniaka”. Imprezę rozpoczął pan Czesław wraz z panią Anią, witając wszystkich przybyłych gości oraz zapraszając ich do wspólnej zabawy w kole. Była to również świetna okazja, by hucznie odśpiewać „100 lat” dla Olafa Kępki, który właśnie w tym dniu obchodził swoje urodziny. Na dzieci i rodziców czekało bardzo wiele ciekawych atrakcji: zawody sportowe, udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat ziemniaka, oraz stoisko z popcornem i watą cukrową. Wśród młodszych uczestników imprezy, dużym zainteresowaniem cieszył się punkt malowania buziek, zaplatania warkoczy i malowania paznokci, a także stoisko plastyczne, w którym powstawały niezwykłe stemple oraz figurki ziemniaczane. Wielki dmuchany zamek, był idealnym miejscem, na którym dzieciaki mogły spożytkować swoją energię. Dorośli natomiast pod okiem pani Agnieszki i Ani, próbowali opanować sztukę wyplatania koszyczków. Wszyscy uczestnicy imprezy degustowali niezwykle pyszne potrawy ziemniaczane i nie tylko, ustawione w części jadalnej. Niezwykłą atrakcją było również pozowanie do zdjęć w specjalnie do tego przygotowanej jesiennej scenerii a także wspólne pieczenie kiełbasek oraz śpiewy przy ognisku. Zwieńczeniem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na największego ziemniaka. Przyniesione kartofle były bardzo okazałe, jednakże jury jednogłośnie orzekło, że nagrodę powinien otrzymać Michał S., gdyż to on przyniósł największego ziemniaka. Drugie miejsce zajął Maciej C., a trzecie Paweł M. czego serdecznie wszystkim laureatom konkursu gratulujemy.

Wszystko co dobre szybko się kończy, jednakże mamy nadzieję, że w tak licznym gronie i miłej atmosferze spotkamy się za rok na kolejnym festynie rodzinnym.

A. Kosela

thumb DSC03239 thumb DSC03246