WYRÓŻNIENIE DLA ZSS im. ks. J.TWARDOWSKIEGO W KONKURSIE NA NAJŁADNIEJSZY KOSZ DOŻYNKOWY

WYROZNIENIE1       Tradycją społeczności ZSS im. ks. J. Twardowskiego jest udział w Dożynkach Powiatowych. Tegoroczne Święto Rolników odbyło się 8 września br. w Sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie. Uroczystość poprzedził różnobarwny korowód wieńców dożynkowych, który przemaszerował przed ołtarz. Następnie rozpoczęła się uroczysta msza dziękczynna celebrowana przez Jego Eminencję Kardynała Nycza Arcybiskupa, Metropolitę Warszawskiego. Podczas uroczystości odczytano listy od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Premiera RP Mateusza Morawieckiego, skierowane do Rolników Powiatu Grójeckiego. Mszę św. uświetniły poczty sztandarowe licznie zgromadzonych szkół Powiatu Grójeckiego, naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Sylwia J., Urszula P. ,Mateusz G. ,Tomasz K. , Kacper W., Mateusz S., Michał C., pod opieką p. G. Krajewskiego. Przedsięwzięciu towarzyszyły liczne konkursy, zabawy dożynkowe, degustacja potraw oraz występy zespołów ludowych i młodzieżowych.

W ramach „Święta Plonów” zostały zorganizowane cztery konkursy dożynkowe. ZSS im. ks. J. Twardowskiego zgłosiła pani Dyrektor Barbara Tybiszewska do dwóch konkursów: „Na Najładniejszy Kosz Dożynkowy” - symbol podziękowania, obfitujący w różnorodne owoce i warzywa oraz do konkursu „Na Najładniejsze Stoisko”. Prace artystyczne wykonywali uczniowie pod kierunkiem p. A. Standowicz i p. E. Wrzosek. Konkurencje dożynkowe cieszyły się dużą popularnością, uczestniczyły w nich m.in.: szkoły, stowarzyszenia, gminy, gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki szkolno-wychowawcze i stowarzyszenia. Komisja Konkursowa musiała się zmierzyć z trudnym i wymagającym zadaniem. Tym większą radość sprawiło nam uzyskanie „Wyróżnienia” w „Konkursie na Najładniejszy Kosz Dożynkowy”. Udział w Dożynkach przyniósł nam wiele radości i satysfakcji do zobaczenia za rok.

B.Błachnio

thumb IMG 20190908 140515 thumb IMG 20190908 141247