SPOTKANIA W BIBLIOTECE

Uczniowie Szkoły Podstawowej ZSS im. ks J. Twardowskiego należą   do grona przyjaciół Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu. Wspólnie realizujemy program czytelniczy pt: Czytanie jest najważniejsze, w ramach którego, raz w miesiącu na terenie MGBP odbywają   się   lekcje biblioteczne, warsztaty pisarskie oraz spotkania z pisarzami. Założenie przedsięwzięcia to: doskonalenie techniki czytania, rozbudzanie potrzeby kontaktu z książką oraz samodzielne korzystanie ze zbiorów Biblioteki Miejskiej przez uczniów naszej szkoły.

W tym roku szkolnym odbyło się 8 spotkań; na temat:

• Co się znajduje w Bibliotece Miejskiej ?
  • Polska Niepodległa. Wystawa książek patriotycznych.
  • Spotkanie z Mikołajem.
  • Spotkanie z pisarzem.
  • Baśnie na długie zimowe wieczory: Legendy i podania.
  • Korzystamy ze słowników. Ćwiczenia interaktywne.
  • „Cała Polska czyta dzieciom”.
  • Podsumowanie zajęć. Lektura na wakacje.

Zajęcia poprowadzone przez panią Magdę przebiegały w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem sięgali po zbiory biblioteczne i chętnie czytali lektury. Niestety lekcja biblioteczna, która odbyła się czwartego czerwca to było już nasze ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym, wspólne zajęcia rozpoczniemy po wakacjach. Ahoj przygodo !!!

B.Błachnio

thumb Biblioteka1 thumb Biblioteka2