DOGOTERAPIA – DLA KOGO I PO CO ?

Dogoterapia wykorzystywana jest m. in. w edukacji oraz psychoterapii dzieci i młodzieży, w terapii osób z autyzmem, zespołem Downa, niepełnosprawnością intelektualną czy w pomocy osobom starszym. Ma zwiększać efektywność rehabilitacji bądź procesu terapeutycznego. Pies, poprzez bezwarunkową akceptację, zaspokaja potrzebę bliskości, łagodzi poczucie samotności, odrzucenia czy lęku. Poprzez swoją miękką sierść i temperaturę ciała wyższą niż u człowieka przywołuje wspomnienia z okresu niemowlęctwa - bliskość rodzica, głaskanie i przytulanie się do niego sprzyja rozluźnieniu mięśni i zrelaksowaniu się. Kontakt z czworonogiem pomaga radzić sobie z trudnymi emocjami.

W każdy poniedziałek i wtorek nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez certyfikowanego dogoterapeutę p. Monikę Czwartyńską z psami: Astor Bokser, Shila- Cavalier King Charles Spaniel i Ozy – Beagle.

Zespół diagnostyczno-rewalidacyjny ZSS Grójec

thumb Dogoterapia1 thumb Dogoterapia2