Przygotowanie do I Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina i wielkie przeżycie dla dzieci, które do niej przystępują. Do takiego wydarzenia należy się odpowiednio przygotować. Nasi uczniowie też uczestniczą w takich przygotowaniach.

Jednym z etapów jest poświecenie świec i Biblii podczas uroczystego nabożeństwa. Miało ono miejsce 12.02.2019 r. w ZSS im. ks. Jana Twardowskiego w Grójcu odbył się uroczysty apel w którym wzięły udział dzieci przygotowujące się do tego sakramentu wraz z rodzicami oraz cała społeczność szkolna. Przewodniczył ks. A. Lachowicz, pobłogosławił świece, które rodzice wręczyli swoim dzieciom jako symbol chrztu i światło Ducha Świętego oraz Biblie. Oprawę muzyczną przygotował Cz. Szałas.

Beata Bidzińska

thumb DSC08347 thumb DSC08356