MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W GRÓJCU

Obchodzony od 1992 r. Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością, spędzaliśmy na sportowo. Na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu odbył się tego dnia (03.12.2018 r.) Turniej Tenisa Stołowego.

Podczas zawodów zorganizowanych przez ZSS w Grójcu i działające przy szkole Radę Rodziców oraz Uczniowski Klub Sportowy VIKING, poza rozgrywkami tenisowymi zorganizowano szereg dodatkowych konkurencji związanych z tą dyscypliną sportu. Zawodnicy między innymi odbijali piłeczki na czas, celowali nimi do tarczy oraz odbijając, pokonywali tor przeszkód. Wszystkie konkurencje skrojone były na miarę zawodników w nich startujących, a już samo ich wykonanie przynosiło uczestnikom radość i satysfakcję. Miłym gościem była nowo wybrana na wicestarostę Powiatu Grójeckiego Jolanta Sitarek, która wraz z dyrektor Barbarą Tybiszewską uczestniczyła w oficjalnym rozpoczęciu turnieju oraz kibicowała podczas zawodów.

Przeprowadzenie konkurencji nadzorowali wolontariusze – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu, którzy świetnie spisali się w tej roli. Zawodnicy, po rozegraniu swoich konkurencji mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych lub uczestniczyć w projekcji filmu. Kiedy wszyscy zakończyli już swoje zmagania, nastąpiły dekoracje zwycięzców, których dokonali przedstawiciele organizatorów imprezy. Medale zabłysnęły na szyjach, a radość i duma zagościły na twarzach zwycięzców. Po zakończeniu dekoracji zawodników czekał jeszcze posiłek, który pozwolił choć trochę zregenerować siły zawodników.

G. Krajewski

Turniej1 Turniej2