BAL ANDRZEJKOWY

„Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja.”

Dnia 30 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole bal andrzejkowy, którego tematem przewodnim był „Dom strachów”. Bal miał na celu przybliżenie i przypomnienie uczniom staropolskich tradycji i obrzędów związanych z tym dniem. Zabawę rozpoczęto od krótkiego opisania skąd wywodzi się tradycja andrzejkowa i jak zmieniała się przez lata. Prowadzące zabawę czarownice pomagały dzieciom odkryć przyszłość, za pomocą czarodziejskiej kuli wróżyły uczniom, jaka czeka ich kariera zawodowa, co może spotkać ich w przyszłości, albo czego powinni się wystrzegać. Wiele radości sprawiło dzieciom poznanie imion ich przyszłych sympatii.

Po wróżbach i przepowiedniach nadszedł czas na zabawę taneczną, podczas której można było podziwiać piękne przebrania naszych uczniów. Na zakończenie imprezy wybrano Króla i Królową parkietu – Mikołaja i Agnieszkę. Nie można zapomnieć o pysznym poczęstunku przygotowanych przez rodziców i wychowawców, dzięki któremu uczniowie mogli tańczyć i bawić się kilka godzin. Jesteśmy pewni, że ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

A. Kozieł, P. Makowska

thumb DSC06120 thumb DSC06129