SPOTKAJMY SIĘ W BIBLIOTECE

ZSS im. ks. J. Twardowskiego współpracuje z MGBP w Grójcu już od kilku lat. Co miesiąc odbywają się warsztaty i spotkania biblioteczne, na których uczniowie twórczo spędzają czas pod opieką bibliotekarek z MGBP, które służą fachową wiedzą i inspiracją.

W środę 28 listopada br. uczniowie szkoły podstawowej wraz z nauczycielką języka polskiego uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej na terenie MGBP w Grójcu, tematem zajęć była 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Młodzi czytelnicy brali udział w prezentacji multimedialnej, oglądali film o tematyce patriotycznej:„Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Wspólnie przypominali fakty z historii naszego kraju, szczególnie okresy, kiedy Polacy walczyli o niepodległość i suwerenność ojczyzny. Uczniowie opisywali i wskazywali symbole narodowe, a także deklamowali hymn narodowy.

Następnie podziwialiśmy prace plastyczne, które powstały na potrzeby konkursu plastycznego: „100 Lat Niepodległej", zorganizowanego przez Bibliotekę. Nasze zajęcia upłynęły w bardzo serdecznej i uroczystej atmosferze, w ten sposób Razem uczciliśmy 100 Lat Niepodległej.

B. Błachnio

Biblioteka1 Biblioteka2