Zespół Szkół Specjalnych

Wybierz kategorię :

ZIELONA SZKOŁA W ZAKOPANEM

Dnia 22.10.2018 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli i rodziców udali się na zieloną szkołę do przepięknego i malowniczego Zakopanego.

Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Zakopanego i spacerem po Krupówkach. Młodsi uczestnicy chętnie korzystali ze zjeżdżalni pod Gubałówką, pozostali napawali się smakiem tradycyjnych zakopiańskich oscypek. Po dniu pełnym wrażeń udali się do pensjonatu, gdzie zajęli przydzielone pokoje i spożyli obiadokolację.

Drugi dzień upłynął na pieszych wędrówkach po górach. Wędrówkę rozpoczęli przejazdem do Dolinny Kościeliskiej. Chętni przejechali część trasy bryczkami, pozostali dzielnie pokonali szlak pieszo podziwiając piękne górskie krajobrazy i uwieczniając je na zdjęciach. Odpoczynek był w schronisku Ornak, gdzie przy ciepłej herbatce i ciastku, można było wymienić się wrażeniami oraz zrobić wspólne zdjęcie.

Kolejny dzień spędzili na Termach Chochołowskich, gdzie można było pływać w ciepłych, mineralnych wodach na otwartej przestrzeni, podziwiając ośnieżone szczyty gór. Wewnątrz budynku były liczne baseny z dodatkowymi atrakcjami takimi jak bąbelki, zjeżdżalnie, masaże wodne i gejzery.

Następny dzień był dla wszystkich dużym wyzwaniem. Przejście z Palenicy Białczańskiej szlakiem niebieskim na Rusinową Polanę i do Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, wymagało od wszystkich dużo sił i samozaparcia. Tam u ojców Dominikanów uczniowie odpoczęli, wypili ciepłą herbatę i zielonym szlakiem wrócili do Wierchu Poroniec. W powrotnej drodze do pensjonatu uczniowie zakupili na Krupówkach tradycyjne pamiątki oraz smaczne oscypki.

Ostatni dzień zielonej szkoły uczniowie spędzili w Krakowie. Zwiedzanie rozpoczęło się na Zamku Królewskim, gdzie zobaczyli kryptę marszałka Józefa Piłsudskiego, pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich oraz przepiękny Wawel. Nie mogło też zabraknąć ,,Smoka Wawelskiego” i smoczej jamy, którą odwiedzili spotykając tam prawdziwego rycerza, opowiadającego ,,Legendę o Smoku Wawelskim”.

Zielona szkoła była dla wszystkich uczniów pełna niezapomnianych wrażeń.

B. Tybiszewska, A. Kopyś

DSC 3425 DSC 3430
DSC 3460 DSC 3465
DSC 3477 DSC 3580
DSC 3585 DSC 3597
DSC 3624 DSC 3635
DSC 3665 DSC 3666
IMG 20181026 114418 HDR