ZIELONA SZKOŁA W ZAKOPANEM

Dnia 22.10.2018 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli i rodziców udali się na zieloną szkołę do przepięknego i malowniczego Zakopanego.

Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Zakopanego i spacerem po Krupówkach. Młodsi uczestnicy chętnie korzystali ze zjeżdżalni pod Gubałówką, pozostali napawali się smakiem tradycyjnych zakopiańskich oscypek. Po dniu pełnym wrażeń udali się do pensjonatu, gdzie zajęli przydzielone pokoje i spożyli obiadokolację.

Drugi dzień upłynął na pieszych wędrówkach po górach. Wędrówkę rozpoczęli przejazdem do Dolinny Kościeliskiej. Chętni przejechali część trasy bryczkami, pozostali dzielnie pokonali szlak pieszo podziwiając piękne górskie krajobrazy i uwieczniając je na zdjęciach. Odpoczynek był w schronisku Ornak, gdzie przy ciepłej herbatce i ciastku, można było wymienić się wrażeniami oraz zrobić wspólne zdjęcie.

Kolejny dzień spędzili na Termach Chochołowskich, gdzie można było pływać w ciepłych, mineralnych wodach na otwartej przestrzeni, podziwiając ośnieżone szczyty gór. Wewnątrz budynku były liczne baseny z dodatkowymi atrakcjami takimi jak bąbelki, zjeżdżalnie, masaże wodne i gejzery.

Następny dzień był dla wszystkich dużym wyzwaniem. Przejście z Palenicy Białczańskiej szlakiem niebieskim na Rusinową Polanę i do Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, wymagało od wszystkich dużo sił i samozaparcia. Tam u ojców Dominikanów uczniowie odpoczęli, wypili ciepłą herbatę i zielonym szlakiem wrócili do Wierchu Poroniec. W powrotnej drodze do pensjonatu uczniowie zakupili na Krupówkach tradycyjne pamiątki oraz smaczne oscypki.

Ostatni dzień zielonej szkoły uczniowie spędzili w Krakowie. Zwiedzanie rozpoczęło się na Zamku Królewskim, gdzie zobaczyli kryptę marszałka Józefa Piłsudskiego, pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich oraz przepiękny Wawel. Nie mogło też zabraknąć ,,Smoka Wawelskiego” i smoczej jamy, którą odwiedzili spotykając tam prawdziwego rycerza, opowiadającego ,,Legendę o Smoku Wawelskim”.

Zielona szkoła była dla wszystkich uczniów pełna niezapomnianych wrażeń.

B. Tybiszewska, A. Kopyś

DSC 3425 DSC 3430