SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ ZYCHLA

Sala Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej wypełniła się po brzegi czytelnikami, którzy przybyli na spotkanie ze znaną współczesną pisarką panią Katarzyną Zychla. Wśród miłośników książek znaleźli się uczniowie ZSS im. ks J. Twardowskiego ze Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami: p.D. Glinkowską i p. B. Błachnio.

Katarzyna Zychla to pisarka i poetka, autorka 50 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoją pisarską drogę rozpoczęła w roku 2002, kiedy wydała tom wierszy: "Okna niebieskie" następnie w 2007 ukazało się drukiem opowiadanie dla młodzieży pt. "Dziewczynka tańcząca z wiatrem", oraz "Zakręcony świat Pyskatej" W roku 2008 ukazały się liczne opowiadania dla młodzieży m.in. "Drużyna Mistrza" ,a także kolejne części przygód „Pyskatej”. Jej powieść "Tajemnica Magdaleny" zajęła II Miejsce w konkursie na Europejską Chrzeaścijańską Książkę 2008 Roku. W przygotowaniu kolejne książki.

Spotkanie autorskie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały fragmentów „Maliny” najświeższej pozycji pisarki. Wspólnie toczyliśmy zabawy literackie i odgadywaliśmy rymy, a także inspirując się swoimi imionami układaliśmy tytuły do książek. Następnie zaproszony gość odpowiadał na pytania uczestników. Poznaliśmy tropy literackie Pani Katarzyny, a także jej zainteresowania i plany na przyszłość. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, po czym wszyscy chętni nabyli tytułową „Malinę” bądź „Fantastyczne wakacje Marcela” wraz z autografem pisarki. To było bardzo miłe i interesujące spotkanie. Bardzo chętnie będziemy uczestniczyli przy promocji kolejnej książki pisarki.

B. Błachnio, D. Glinkowska

Biblioteka1 Biblioteka4