III EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNEGO

W dniach 19 i 21 lutego 2018 w naszej szkole przeprowadzony został trzeci raz konkurs matematyczno - informatyczny. Po wstępnych eliminacjach w konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas „L”, „U” i „Pp”. Konkurs składał się z kilku części – zadań rozwiązywanych w komputerze, ściśle powiązanych z działaniami praktycznymi dnia codziennego.

1. Odczytywanie godziny na analogowym zegarze bez oznaczeń cyfrowych z dokładnością do 1 min.

2. Odczytywanie wskazań termometru.

3. Rachunek pamięciowy – dodawanie.

4. Pomiar długości z dokładnością do 1 mm.

5. Obliczenia pieniężne (zł i gr).

6. Porównywanie liczb wielocyfrowych.

7. Obliczanie obwodów prostokątów.

Zadania zróżnicowane były pod względem stopnia trudności i czasu. Komisja w składzie nauczyciel matematyki i informatyki, na podstawie uzyskanych wyników wyłoniła listę laureatów w dwóch grupach: dla klas „L” i klas „U + Pp”. Ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas szkolnego apelu.

I miejsce Mateusz G. kl.7 oraz Milena K. kl. Pp

II miejsce Tomasz Ż. kl. 3zaw

II miejsce  Rafał S. kl. Pp.

III miejsce Sebastian S. kl.1Br

Mistrzowie poszczególnych kategorii, którzy otrzymali 100% wyniki w najkrótszym czasie:

Mateusz G., Sebastian S., Kamil P., Tomasz K., Rafał S., Milena K.,

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !

B. Lipińska, T. Machalski

Konkurs9 Konkurs10