WARSZTATY CERAMICZNE

W piątek dn. 23.02.2018 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się zajęcia ceramiczne dla uczniów. Zainteresowanie było bardzo duże. Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach. Uczyli się wykrajać wzory świąteczne foremkami, wałkować oraz je ozdabiać. Praca z gliną jest dla dzieci świetną, kreatywną zabawą, dzięki której odkrywają swoje możliwości i talenty, realizują fantastyczne pomysły, cieszą się tworzeniem rzeczy pięknych i niepowtarzalnych. Glina jest materiałem bardzo plastycznym. Dzieci ćwiczą w niej rączki poprzez wyciskanie, wałkowanie, uderzanie, wyrabianie jej w najróżniejszy sposób. Jest to niewątpliwie aktywność wymagająca od dziecka pewnej fizycznej sprawności. Pierwszy kontakt z gliną, to poznawanie materiału, dotykanie, bawienie się nim w sposób zwykle nie nastawiony na realizacje jakiegokolwiek pomysłu. Zajęcia są wspaniałą okazją do rozwijania umiejętności manualnych.

Ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, będą wypalone w piecu ceramicznym, potem przez uczniów malowane, ozdabiane tasiemkami i wstążkami. Mamy nadzieje, że zajęcia będą się powtarzać cyklicznie.

E. Wrzosek

Ceramika1 Ceramika2