WYCIECZKA 20 DRUŻYNY HARCERSKIEJ NS ,,ŁAZIKI” DO OLSZTYNKA

,,Bo nieprzetarty jest nasz szlak

W harcerskim twardym znoju

Potrzeba nam gorących serc,

Potrzeba nam pokoju

Na nieprzetarty wejdźmy szlak,

Pójdziemy nim do końca,

By wszystkim dzieciom radość dać

Prowadzić je do słońca.”

W dniach 19-24 lutego 2018 r. nasi uczniowie – harcerze 20 DH NS ,,Łaziki” wzięli udział w warsztatach wspierających rozwój osób niepełnosprawnych realizowanych w ramach projektu ,,Odkrywam siebie”.

Zajęcia odbywały się w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ZHP ,,Perkoz” położonym nad jeziorem Plusznym koło Olsztynka na Mazurach. W tak uroczym i magicznym miejscu harcerze poszerzali swoją wiedzę dotyczącą kompetencji językowych, umiejętności społecznych, budowania pozytywnego obrazu siebie, precyzowania swojej wartości, odrębności, możliwości samostanowienia. Codziennie odbywały się różnorodne zajęcia z dziennikarstwa, wizażu, arteterapii, choreoterapii, muzykoterapii, nie zabrakło również olimpiady sportowej. Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość integracji z innymi drużynami Nieprzetartego Szlaku, które przyjechały z różnych zakątków Polski min. z Radomska, Dęblina, Warszawy, Skarżyska-Kamiennej. Pełna akceptacja, braterstwo, chęć niesienia pomocy innym to wartości, które towarzyszyły nam każdego dnia podczas pracy, zabawy i nauki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka do Olsztyna podczas której zwiedziliśmy Polskie Radio Olsztyn oraz z bliska poznaliśmy pracę radiowca. Uczestniczyliśmy także w spektaklu teatralnym pt. ,,Na Warmii…dawno, dawno temu”, który odbył się w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Nie zabrakło również spaceru uliczkami Starego Miasta w Olsztynie.

Wycieczka była dla nas ciekawą harcerską przygodą, która pozostanie na długo w naszej pamięci.

A. Dzwonka M. Piasek
Warsztaty1 Warsztaty2