KARNAWAŁOWE ZABAWY Z BABCIĄ I DZIADKIEM

KarnawalNW4Karnawał to okres zimowych balów, zabaw, maskarad. Wywodzi się z kultów płodności. W wielu krajach europejskich, zwłaszcza na wsiach praktykowano także tańce dookoła ogniska, najczęściej w formie koła.

Nasz bal zimowy w Nowej Wsi odbył się 12 lutego. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy Babcie i Dziadków. Impreza rozpoczęła się od złożenia przez uczniów życzeń Seniorom i podarowaniu im przygotowanych przez dzieci pod okiem pani Grażynki kolorowych kwiatów. Po części oficjalnej przeszliśmy do zabaw i konkursów, których tego dnia nie brakowało. Żadna zabawa nie mogła się odbyć bez udziału przybyłych Babć. Bal zakończył się wspólnym poczęstunkiem. Wszyscy będziemy jeszcze długo wspominać karnawałowe szaleństwa i wyczekiwać kolejnego balu już za rok.

P. Mularska

M. Trześniewska