Zespół Szkół Specjalnych

Wybierz kategorię :

Z WIZYTĄ U ŚW. MIKOŁAJA W BAŁTOWIE – 09.01.2018 r.

Baltow3Święta, święta i po świętach…, ale miłe chwile warto przedłużać więc 9 stycznia wybraliśmy się na poświąteczne spotkanie ze Św. Mikołajem. Wyruszyliśmy na całodzienną wycieczkę do Bałtowa. W Wiosce Św. Mikołaja zobaczyliśmy między innymi osadę Elfów - kilkanaście chatek połączonych ze sobą plątaniną mostków i lin oraz „głuchym telefonem”, który pozwala na komunikację i współpracę pomiędzy Elfami. Widzieliśmy także piernikową chatkę i szopkę dla zwierząt, a w niej zwierzęta: daniele, kozy i owieczki.

          W Chacie Świętego Mikołaja spotkaliśmy się z samym gospodarzem, czyli Świętym Mikołajem. Pomimo, iż czas świątecznych prezentów minął każdy z nas dostał drobny upominek. Następnie przeszliśmy do Lodowej Krainy Śniegu i tam odwiedziliśmy Królową Śniegu oraz bardzo sympatycznego maga, który zabawiał nas pokazami magii i iluzji.

           A na koniec…. każdy z nas, pod czujnym okiem Pani Choinki, podczas warsztatów plastycznych, wykonał Aniołka używając czarodziejskiego pyłu… Aniołki zabraliśmy do domu. Wieczorem, zadowoleni, pełni wrażeń, troszkę zmęczeni nadmiarem emocji, wróciliśmy do Grójca.

B. Lipińska

Baltow1 Baltow2
Baltow6 Baltow4
Baltow5 Baltow11
Baltow9 Baltow10
 Baltow8 Baltow7
Baltow12 Baltow13