„O TRZECH KRÓLACH”- SZKOLNY KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY !

W grudniu tematem przewodnim do Konkursu na najładniejszą ilustrację było opowiadanie ks. Jana Twardowskiego pt.:"O Trzech Królach". Tym razem za motto posłużyły nam słowa księdza - poety :

„Zwykle nad łóżkiem dziecka wisi obrazek Matki Boskiej, Anioła Stróża, albo pamiątka pierwszej Komunii Świętej. Nagle… nad zieloną kołdrą, gromadą powycinanych z papieru zwierząt, ludzi i aniołów – Trzej Królowie…”

Uczniowie wykonali bardzo ciekawe i oryginalne rysunki. Motywem dominującym wśród prac było przedstawienie postaci Królów: Melchiora, Baltazara i Kacpra, którzy odwiedzili Dzieciątko Jezus. Zgodnie z formułą konkursu, w przedsięwzięciu brali udział wszyscy chętni uczniowie ZSS w Grójcu. Technika wykonania prac zależała od inwencji i wyobraźni młodych plastyków. Szkolni artyści popisali się kreatywnością i zdolnościami manualnymi. Prace plastyczne były bardzo ciekawe i oryginalne. Jury w osobach: p. S. Kowalczyk, p. B. Bidzinska i p. T. Wilk po długiej naradzie wyłoniło trzech autorów prac, którzy zdaniem komisji sędziowskiej najbardziej utożsamili treść opowiadania z ilustracją.

Laureaci konkursu:

I miejsce –Milena K.

II miejsce Oliwia S.

III miejsce –Sylwia J.

Wyróżnienia otrzymali: Mateusz G., Natalia K., Gabrysia S., Karolina W.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Laureatom konkursu gratulujemy!

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły, aby wraz z rodzicami wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Grójca 6 stycznia 2018 r.. Zbiórka uczestników marszu o godz.12:30, przed Kościołem Bożego Miłosierdzia. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Spotkajmy się razem !

B.Błachnio

Konkurs1 Konkurs2