JASEŁKA 2017

„Przyszła mi na wigilię zziębnięta głuchociemna z gwiazdą jak z jasną twarzą - wigilia przedwojenna

z domem co został jeszcze na cienkiej fotografii z sercem co nigdy umrzeć porządnie nie potrafi

z niemądrym bardzo piórem skrobiącym w kałamarzu z przedpotopowym świętym z Piłsudskim w kalendarzu

z mamusią co od nieszczęść zasłonić chciała łzami podając barszcz czerwony co śmieszył nas uszkami

z lampką z czajnikiem starym wydartym chyba niebu z całą rodziną jeszcze to znaczy sprzed pogrzebów”

„Dawna wigilia”, Ks. J. Twardowski

Przed Świętami Bożego Narodzenia w wielu szkołach wystawiane są „Jasełka”. Tak też było w naszej szkole. W poniedziałek 18.12.2017 uczniowie pod kierunkiem zespołu nauczycieli wystąpili w inscenizacji bożonarodzeniowej. Tradycyjnie była Maryja z Józefem, Dzieciątko Jezus w żłóbku, pasterze i trzej królowie. Nie zabrakło też anioła i współczesnej młodzieży. Uczniowie grali samych siebie. Na przedstawienie byli zaproszeni rodzice. Po występie Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Odwiedził też naszą szkołę święty Mikołaj, który wręczył obecnym prezenty.

Zespół nauczycieli przygotowujący występ: Ks. A. Lachowicz, B. Błachnio, A. Standowicz, A. Kopyś, B. Głogowska, B. Bidzińska. Oprawa muzyczna: Cz. Szałas. K.Wojas.

Jaselka01 Jaselka02
Jaselka02 Jaselka04