BIWAK NOCNY

Biwak4Jak co roku w okresie przedświątecznym, uczniowie ZSS w Grójcu wraz z nauczycielami, postanowili zorganizować połączony z warsztatami rękodzielniczymi biwak nocny. W dniach 1, 2 grudnia, uczniowie, którzy lubią prace plastyczne spotkali się, by wspólnie wykonać bożonarodzeniowe ozdoby. W tym roku pomagali nam również wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grójcu. Podczas biwaku pod czujnym okiem pani Ewy i pani Anetki wspólnie robiliśmy gliniane domki, renifery, aniołki oraz ozdoby z masy porcelanowej. Pan Marcin razem z wolontariuszami produkował bombki metodą dekupage oraz anioły na butelkach. Całodzienna ciężka praca sprawiła, że wszyscy z wielkim apetytem zajadali wspólnie przygotowaną pizzę. Na koniec dnia wszyscy spokojnie zasnęli, widać było, że zmęczenie dało się im we znaki.

W sobotę rano po porannej toalecie i śniadaniu, wszyscy wzięli się ponownie do pracy. Pani Ola przygotowała przepyszne gofry którymi wszyscy się zajadali. Gdyby nie rodzice, którzy po południu przyjechali po swoje pociechy, pracowalibyśmy do wieczora. Biwak nocny to kolejny raz, kiedy nie tylko mogliśmy się spotkać w nieco luźniejszej atmosferze, ale również okres, kiedy nauczyliśmy się nowych sposobów twórczego spędzania wolnego czasu. Wielkie podziękowania należą się dla naszych wolontariuszy, bez których nie zdołalibyśmy wykonać tylu ozdób. Dziękujemy.

M.Gała

Biwak1 Biwak5