Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

SDzON3

Z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w dniach 5 i 7 grudnia nauczyciele ZSS – Ewa Dziubińska i Marcin Gała, przeprowadzili zajęcia edukacyjne w grójeckich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. Celem zajęć było przedstawienie najmłodszym mieszkańcom Grójca osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Dzieci podczas przygotowanych zajęć, wykonując zadanie z zawiązanymi oczami, poznały jak funkcjonuje osoba niewidoma. Zobaczyły jak trudno namalować obraz gdy nie widzi się kolorów czy kartki. Poznały sposób komunikowania się za pomocą znaków PCS czy kilka gestów Makatonu jakimi posługują się osoby niemówiące. Sprawdziły jak to jest ścigać się gdy ma się niesprawne nogi czy układać klocki gdy ręce mają problemy z chwytaniem drobnych elementów. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się jak należy traktować osoby, które maja określone trudności w codziennym funkcjonowaniu. Na zakończenie spotkania dzieci stworzyły plakaty, na których odbijając swoje dłonie i podpisując się, potwierdziły tym samym, że zgadzają się z tym, że wszyscy ludzie są ważni i zasługują na szacunek.

M. Gała

SDzON1 SDzON2