ZABAWA ANDRZEJKOWA W ZSS GRÓJEC

"W dniu Św. Andrzeja,
Sprawdź jaka w miłości nadzieja...
Czy ten o którym marzysz skrycie,
To ten jedyny na całe życie?"

28 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Zabawę rozpoczęła wróżka Agnieszka, która opowiedziała skąd wywodzi się tradycja andrzejkowych wróżb i zaproponowała uczestnikom możliwość sprawdzenia za co wydarzy się w ich przyszłości. Za pomocą wychodzących za próg butów uczestnicy dowiedzieli się, kto z nich pierwszy znajdzie partnera w życiu a wyciągane losy zdradziły o czym każdy z uczestników marzy. Po wróżbach i przepowiedniach nastąpił czas zabawy i tańców. Wróżka Agnieszka zaproponowała taniec podczas którego uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością tańca na niewielkiej powierzchni gazety. Podczas zabawy wybrano króla i królową, którzy wykazali się największą chęcią do zabawy. Agnieszka i Michał zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i mogli razem zatańczyć wśród widowni. Tańcom i pląsom przy muzyce, którą przygotował DJ Artur, nie było końca. Wychowawcy wraz z rodzicami zorganizowali dla wszystkich wspaniały poczęstunek, dzięki któremu dzieci nabierały sił do zabawy. Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

M. Gała

Andrzejki1 Andrzejki3