WARSZTATY ARTYSTYCZNE – RZEŹBIARSTWO

Pod koniec października odwiedził naszą szkołę niezwykły gość – twórca ludowy, który rzeźbi w drewnie p. Adam Sobień. To już druga wizyta tego znanego artysty w naszej placówce. Pan Adam prowadzi lekcje w Muzeum Wsi Radomskiej i współpracuje z licznymi galeriami w kraju i za granicą. Twórca bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię i uwagę naszych uczniów, opowiadając o swoim dzieciństwie, swoich zainteresowaniach i pracy twórczej. I wreszcie, po części teoretycznej zaczęło się to, na co wszyscy czekali – warsztaty rzeźbiarskie (i to był strzał w dziesiątkę). Każde dziecko chciało zabrać z tego spotkania niezwykłą pamiątkę – zrobioną własnoręcznie RZEŹBĘ. Do artysty ustawiła się długa kolejka po dłutka i przygotowane kawałki drewna. Tego dnia każdy mógł się poczuć ważny i…spełniony artystycznie.

Cz. Szałas

Warsztaty1 Warsztaty2